Заторно-сусловарильний чан

Заторно-сусловарильний чан

Заторно-сусловарильний чан - це серце пивоварні.

Привіт, дорогі читачі. Як я писав у попередній статті, я поступово буду розповідати про склад своєї пивоварні. Сьогодні я розповім про заторно-сусловарильний чан (чан, каструля, котел), який я використовую для виробництва домашнього пива. Слово “заторно-сусловарильний” відповідає на основне запитання «що?» - я в одній каструлі готую затор і проводжу варіння сусла з хмелем.
Каструля, яку я використовую, має об’єм 20 літрів. Каструля вироблена з нержавіючої сталі марки 12Х18Н10Т на підприємстві Павлоградхіммаш в 1989 році. Розмір каструлі – висота 300 мм, діаметр 300 мм.

Заторно-сусловарильний чан

В нижній боковій частині каструлі я просвердлив отвір 20 мм та приварив трубку довжиною 40 мм, діаметром 20 мм. До трубки я приварив також штуцер зажимного з’єднання кламп DN20. Швидкоз’ємне з’єднання кламп (Clamp) мене повністю влаштовує своєю надійністю, швидкістю встановлення, простотою вживання.

Заторно-сусловарильний чан

Перемішування затору я виконую дерев’яною мішалкою, на яку я наніс позначки рівня рідини у заторно-сусловарильному чані. З нержавіючої сталі я виробив утримувач вимірювального зонду електронного градусника. Кришку для каструлі я використовую стандартну по розміру.

Заторно-сусловарильний чан
Заторно-сусловарильний чан

Питання виводу пара, який з’являється під час хмелеваріння, я ще не вирішував. Мабуть у більшого об’єму чану це питання буду вирішувати в майбутньому, але на сьогодні це для мене не так актуальне, як і питання теплоізоляції заторно-сусловарильного чана та фільтрувального чана.

Нижче приводжу невелику пояснювальну схему розташування заторно-сусловарильного чану в місті встановлення (гараж).

Заторно-сусловарильний чан
Схема розташування та означення. 1-Заторно-сусловарильний чан. 2-Фільтрувальниі чан. 3-Пластинчатий охолоджувач. 4-5-Затвор дисковий поворотний типу "Батерфляй" DN20 C-C (Стоїть тимчасово, необхідна заміна на DN40 C-C).

P.S. Увага! Так як розрахунки всі робив сам, а професійної відповіді не знайшов ні в книжках, ні в інтернеті, ні в інституті, то діаметр отвору 20 мм для стікання затору з допомогою гравітації у фільтрувальний чан - не достатньо.

Заторно-сусловарильний чан

При першій варці пива затор забив трубку. Я не втратив надію і до сьогоднішнього дня переливання затору із заторно-сусловарильного чана у фільтрувальний чан провожу з допомогою кухлика. Рекомендую отвір робити мінімально 35-40 мм.
Сподіваюсь, що мій досвід допоможе і Вам!
Sanvito brewery.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *